Masáž na zlepšenie nálady? 

09.02.2024

Február je obdobím, keď nás často zasiahne pochmúrne počasie, krátke dni a nedostatok slnečného svetla. Všade je hmla, zima a tma, čo môže mať vplyv na naše fyzické aj duševné zdravie. Naše telo sa cíti unavene a vyčerpane a zdá sa, že mu chýba energia a živelnosť, ktorú ponúka slnečné svetlo. 

Hľadanie endorfínov.

V takomto období je dôležité dovoliť si väčšiu pozornosť pre naše telo. Namiesto toho, aby sme sa nechali unášať každodennými povinnosťami a stresom, mali by sme sa zamyslieť nad tým, ako sa cítime a čo dnes naše telo naozaj potrebuje.

Možno je to viac odpočinku, zdravšia strava, či pravidelná fyzická aktivita. Dôležité je vnímať potreby svojho tela a reagovať adekvátne.

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako obnoviť náladu a fyzické telo, je masáž. Masáž nielen uvoľňuje napäté svaly a zlepšuje krvný obeh, ale tiež pomáha zmierniť stres a úzkosť. Počas masáže sa uvoľňujú endorfíny, tzv. hormóny šťastia, ktoré nám dodávajú pocit pohody a uvoľnenia.

Zažiť viac energie?

Masáž je teda ideálnym prostriedkom pre obnovenie nálady a fyzického tela. Je to investícia do nášho celkového blahobytu, ktorá sa odzrkadľuje vo viacerých oblastiach života. Vďaka pravidelným masážam môžeme zažiť viac energie, spokojnejší život v rodine či s priateľmi, lepšie výkony v práci, väčšiu radosť z pohybu a športu a v neposlednom rade dosiahnuť dobrý a kvalitný spánok. Dovoľte si teda tento malý luxus a starajte sa o svoje telo tak, ako si zaslúži. Vaše telo vám za to určite poďakuje a vy sa budete cítiť oveľa lepšie a vyrovnane so sebou aj so svetom okolo seba..

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA BLOGU

Február je obdobím, keď nás často zasiahne pochmúrne počasie, krátke dni a nedostatok slnečného svetla. Všade je hmla, zima a tma, čo môže mať vplyv na naše fyzické aj duševné zdravie. Naše telo sa cíti unavene a vyčerpane a zdá sa, že mu chýba energia a živelnosť, ktorú ponúka slnečné svetlo.

Sú chvíle, kedy naše telo a svaly dokonale zvládajú fyzický nápor či stres. Vtedy máme zo seba dobrý pocit, naša práce je efektívna a cítime sa celkovo šťastnejší. Ale každý z nás určite zažil aj situácie, kedy naše telo dlhodobo nezvláda požiadavky, ktoré naň kladieme. Vtedy sa telo prirodzene bráni a svaly v ňom nie sú žiadnou výnimkou....

Dnes pri potulkách internetom som našiel zaujímavý obsah. Možno, že to čo vám chcem povedať bude znieť ako klišé, či ďalší motivačný citát, ktorý si síce prečítame a o chvíľku zabudneme, ale to čím ma zaujal je, že nie je až taký okukaný a je v ňom niečo príjemne autentické.

Pomaly ale isto tu máme koniec úžasného leta. Slnko bolo celkom intenzívne a samozrejme som sa aj ja sťažoval, že strašne pečie. Teraz, keď už nepečie nám slnko chýba opäť. Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky.

Častokrát sa stáva, že sa nestíhame venovať svojmu telu tak, ako by sme naozaj chceli, a už vôbec nie tak, ako si to vyžaduje. V návale práce, či iných aktivít je veľmi náročné ukrojiť si chvíľku len pre seba. A keď už sa nám podarí ukrojiť si malú chvíľku voľného času, akurát vtedy sa nám cvičiť veľmi nechce. Preto...

Jedna z obvyklých otázok smeruje aj k tomu ako často chodiť na masáž. Poučka je totožná s inými životnými radosťami a znie, "Keď je čas a chuť". Chuť by bola takmer vždy, no s časom je to relatívne horšie. Keď by sme si aj čas nenašli, určite si si ho nájde naše telo za nás a prinúti nás pozrieť sa...


Chcete zdieľať?