Inšpirácie pre krajší život

18.01.2019

Dnes pri potulkách internetom som našiel zaujímavý obsah. Možno, že to čo vám chcem povedať bude znieť ako klišé, či ďalší motivačný citát, ktorý si síce prečítame a o chvíľku zabudneme, ale to čím ma zaujal je, že nie je až taký okukaný a je v ňom niečo príjemne autentické. 

Keby bol pes naším učiteľom.

Možno aj vám práve behá psík doma a viete o čom  píšem. Niekedy si ani neuvedomujeme, že sa od neho môžeme všeličo priučiť. Samozrejme, že dokáže predviesť aj nie veľmi inšpiratívne správanie ale nad to sa dnes povznesieme a pripomenieme si to v čom vyniká.  

Čo by nás naučil?

- Keď sa naši blízki vrátia domov, vždy bežme a privítajme ich. 

- Nepremrhajme príležitosť zažiť niečo pekné 

- Čerstvý vzduch a vietor v tvári prežívajme na plno. 

- Bežme, trénujte, robme to čo nás baví každý deň. 

- Radujme sa z pozornosti a nechajme ľudí nech sa nás dotýkajú.

- Vyhýbajme sa zahryznutiu, keď stačí len zavrčať • 

- V teplých dňoch sa na chvíľu zastavme a ľahnime si do trávy. Proste len tak. 

- Keď sme šťastní, tancujme a vrťme celým telom 

- Jednoducho sa skúsme tešiť z dlhých prechádzok. 

- Buďme verný a milujme.

- Nepredstierajme, že sme niečo, čo nie sme. 

- Ak je to, čo chceme, "zakopané", kopme kým to nenájdeme. 

- Keď má niekto zlý deň, možno niekedy stačí v tichosti vedľa neho sedieť a túliť sa.


Vidieť inšpiráciu, ktorá je pred našimi očami.

Nie vždy sa nám podarí všimnúť si inšpiratívne veci v našom okolí a vziať si z nich aspoň malý príklad. Preto občasné pripomenutie nie je na škodu. Možno práve dnešný deň bude vďaka tejto inšpirácii opäť o niečo krajší. 


Ak sa vám článok páčil, môžete ho zdieľať. Pre zaujímavé tipy na ďalšie články  mi napíšte na info@akrim.sk 

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA BLOGU

Prečítajte si zaujímavosti ako prví a zdieľate.

Miluje? Ťažko povedať, ktorú z nás dvoch miluje. Ona je len opatrovateľka detí, ako stále hovorí. Ty si predsa iná veď to vieš..

Úryvok - Muž

06.11.2021

Tak ako každý deň aj dnes sa prebúdzam do ticha. Zobudili ma sny, či tie hlasy v hlave. Bosé nohy na podlahe, mierne prižmúrený výraz v tvári. Otázky kde som, kto som a kam idem sa objavujú v mojom veku akosi častejšie. Vymenil som ich za zvonenie v hlave po prebdenej noci. Tie noci keď sú uličky krivé, otupené...

Možno aj Vás zaujíma téma záchrany ľudského života. Práve dnes sa mi dostalo do pozornosti zaujímavé video. Veľmi rád sa teda podelím s vami o nové informácie či pohľady.

Dnes pri potulkách internetom som našiel zaujímavý obsah. Možno, že to čo vám chcem povedať bude znieť ako klišé, či ďalší motivačný citát, ktorý si síce prečítame a o chvíľku zabudneme, ale to čím ma zaujal je, že nie je až taký okukaný a je v ňom niečo príjemne autentické.

Pomaly ale isto tu máme koniec úžasného leta. Slnko bolo celkom intenzívne a samozrejme som sa aj ja sťažoval, že strašne pečie. Teraz, keď už nepečie nám slnko chýba opäť. Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky.

Častokrát sa stáva, že sa nestíhame venovať svojmu telu tak, ako by sme naozaj chceli, a už vôbec nie tak, ako si to vyžaduje. V návale práce, či iných aktivít je veľmi náročné ukrojiť si chvíľku len pre seba. A keď už sa nám podarí ukrojiť si malú chvíľku voľného času, akurát vtedy sa nám cvičiť veľmi nechce. Preto...

Jedna z obvyklých otázok smeruje aj k tomu ako často chodiť na masáž. Poučka je totožná s inými životnými radosťami a znie, "Keď je čas a chuť". Chuť by bola takmer vždy, no s časom je to relatívne horšie. Keď by sme si aj čas nenašli, určite si si ho nájde naše telo za nás a prinúti nás pozrieť sa...

Sú chvíle, kedy naše telo a svaly dokonale zvládajú fyzický nápor či stres. Vtedy máme zo seba dobrý pocit, naša práce je efektívna a cítime sa celkovo šťastnejší. Ale každý z nás určite zažil aj situácie, kedy naše telo dlhodobo nezvláda požiadavky, ktoré naň kladieme. Vtedy sa telo prirodzene bráni a svaly v ňom nie sú žiadnou výnimkou....