Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky.

03.09.2018

Pomaly ale isto tu máme koniec úžasného leta. Slnko bolo celkom intenzívne a samozrejme som sa aj ja sťažoval, že strašne pečie. Teraz, keď už nepečie nám slnko chýba opäť. Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky. 

Horúca čokoláda, voňavé sviečky, príjemná hudba. Hmm..

Pocit chladu a nedostatok slnka naše telo vníma citlivejšie a o to viacej si pýta intenzívnejšie potešenie. Naše zmysly hľadajú čo by ich potešilo. Zmyselná vôňa, príjemné dotyky, teplo či naplnené chuťové poháriky sladkými dobrotami, nám pomôžu prekonať absenciu slnka. Jednou z možností ako si spríjemniť jesenné dni je aj masáž. Masáž ako príjemný pôžitok.

Fyzický oddych na masážnom lehátku či mierne podriemkávanie pri relaxačnej hudbe nám rozohrá zmysly, vyplavia sa endorfíny a telo nám zaplaví radosť a spokojnosť. Masáž sa dá nadstaviť presne podľa vašej nálady. Stačí keď poviete svojmu masérovi na akú máte práve chuť. Či už máte chuť na čokoládovú, klasickú relaxačnú alebo horúce lávové kamene. Masér podľa vášho želania môže prispôsobiť pohyby a techniku pre dokonalý oddych. Práve klasická masáž má obrovskú výhodu v tom, že ju môžeme spraviť úplne relaxačne, sviežejšie alebo kombinovane. Takže keď budete opäť na masáži u svojho maséra, povedzte mu, na aký štýl práve máte náladu, či chuť. Spokojnosť s masážou bude o to väčšia a jeseň bude o čosi krajšia.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA NAŠOM BLOGU

Február je obdobím, keď nás často zasiahne pochmúrne počasie, krátke dni a nedostatok slnečného svetla. Všade je hmla, zima a tma, čo môže mať vplyv na naše fyzické aj duševné zdravie. Naše telo sa cíti unavene a vyčerpane a zdá sa, že mu chýba energia a živelnosť, ktorú ponúka slnečné svetlo.

Sú chvíle, kedy naše telo a svaly dokonale zvládajú fyzický nápor či stres. Vtedy máme zo seba dobrý pocit, naša práce je efektívna a cítime sa celkovo šťastnejší. Ale každý z nás určite zažil aj situácie, kedy naše telo dlhodobo nezvláda požiadavky, ktoré naň kladieme. Vtedy sa telo prirodzene bráni a svaly v ňom nie sú žiadnou výnimkou....

Dnes pri potulkách internetom som našiel zaujímavý obsah. Možno, že to čo vám chcem povedať bude znieť ako klišé, či ďalší motivačný citát, ktorý si síce prečítame a o chvíľku zabudneme, ale to čím ma zaujal je, že nie je až taký okukaný a je v ňom niečo príjemne autentické.

Pomaly ale isto tu máme koniec úžasného leta. Slnko bolo celkom intenzívne a samozrejme som sa aj ja sťažoval, že strašne pečie. Teraz, keď už nepečie nám slnko chýba opäť. Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky.

Častokrát sa stáva, že sa nestíhame venovať svojmu telu tak, ako by sme naozaj chceli, a už vôbec nie tak, ako si to vyžaduje. V návale práce, či iných aktivít je veľmi náročné ukrojiť si chvíľku len pre seba. A keď už sa nám podarí ukrojiť si malú chvíľku voľného času, akurát vtedy sa nám cvičiť veľmi nechce. Preto...

Jedna z obvyklých otázok smeruje aj k tomu ako často chodiť na masáž. Poučka je totožná s inými životnými radosťami a znie, "Keď je čas a chuť". Chuť by bola takmer vždy, no s časom je to relatívne horšie. Keď by sme si aj čas nenašli, určite si si ho nájde naše telo za nás a prinúti nás pozrieť sa...


Chcete zdieľať?