Inšpirácie pre krajší život

18.01.2019

Dnes pri potulkách internetom som našiel zaujímavý obsah. Možno, že to čo vám chcem povedať bude znieť ako klišé, či ďalší motivačný citát, ktorý si síce prečítame a o chvíľku zabudneme, ale to čím ma zaujal je, že nie je až taký okukaný a je v ňom niečo príjemne autentické. 

Keby bol pes naším učiteľom

Možno aj vám práve behá psík doma a viete o čom  píšem. Niekedy si ani neuvedomujeme, že sa od neho môžeme všeličo priučiť. Samozrejme, že dokáže predviesť aj nie veľmi inšpiratívne správanie ale nad to sa dnes povznesieme a pripomenieme si to v čom vyniká.  


Čo by nás naučil?

- Keď sa naši blízki vrátia domov, vždy bežme a privítajme ich. 

- Nepremrhajme príležitosť zažiť niečo pekné 

- Čerstvý vzduch a vietor v tvári prežívajme na plno. 

- Bežme, trénujte, robme to čo nás baví každý deň. 

- Radujme sa z pozornosti a nechajme ľudí nech sa nás dotýkajú.

- Vyhýbajme sa zahryznutiu, keď stačí len zavrčať • 

- V teplých dňoch sa na chvíľu zastavme a ľahnime si do trávy. Proste len tak. 

- Keď sme šťastní, tancujme a vrťme celým telom 

- Jednoducho sa skúsme tešiť z dlhých prechádzok. 

- Buďme verný a milujme.

- Nepredstierajme, že sme niečo, čo nie sme. 

- Ak je to, čo chceme, "zakopané", kopme kým to nenájdeme. 

- Keď má niekto zlý deň, možno niekedy stačí v tichosti vedľa neho sedieť a túliť sa.


Vidieť inšpiráciu, ktorá je pred našimi očami

Nie vždy sa nám podarí všimnúť si inšpiratívne veci v našom okolí a vziať si z nich aspoň malý príklad. Preto občasné pripomenutie nie je na škodu. Možno práve dnešný deň bude vďaka tejto inšpirácii opäť o niečo krajší. 

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA BLOGU

Slová sú mocné. Vedia inšpirovať, liečiť, otvárať dvere porozumenia. No rovnako vedia ponižovať či rozdeľovať. V dobe, keď si každý môže verejne vyjadriť názor, sa čoraz častejšie kladie otázka – kde končí sloboda slova?

Keď je telo v pokoji, ale myseľ beží maratón.

HRV – variabilita srdcovej frekvencie – je jeden z najcitlivejších ukazovateľov nášho vnútorného nastavenia. Často si myslíme, že sa týka len športovcov, tréningu alebo fyzickej kondície. No HRV je predovšetkým zrkadlom nervovej sústavy. A tá reaguje nielen na to, čo robíme, ale aj na to, čo cítime.

V uponáhľanom svete plnom neustálych podnetov si často ani neuvedomujeme, ako veľmi je naša nervová sústava preťažená. Neustála stimulácia zvukmi, obrazmi, informáciami a sociálnym stresom vedie k tomu, že telo a myseľ sa nedokážu dostatočne uvoľniť a regenerovať. Práve preto je dôležité vedome vytvárať priestor na uvoľnenie nervového systému.

Mitochondrie sú malé elektrárne našich buniek. Vďaka nim získavame energiu potrebnú nielen na bežné fungovanie, ale aj na športový výkon. Často sa kladie otázka: kedy sa mitochondrie vlastne tvoria – počas tréningu alebo až po ňom? A ako spoznať, že sme po náročnom tréningu skutočne zregenerovaní?

Po období zimnej prípravy, kde sa tréningy nesú skôr v znamení nižších intenzít a menšieho objemu, prichádza čas, keď sa tréningy predlžujú a zvyšuje sa aj intenzita. Ak trénujete viac hodín týždenne a začínate pridávať aj tempo a intervaly, prirodzene tým dávate telu signál, že potrebuje väčšie zásoby pohotovej energie – teda glykogénu.

Vybrať si životného partnera je jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote. Nie je to len o sympatiách, spoločných záujmoch alebo chvíľkových pocitoch. Základom pevného a hlbokého vzťahu sú hodnoty, ktoré stoja za všetkým, čo sa vo vzťahu časom rozvinie. Ak by sme ich mali zhrnúť do troch oblastí, boli by to tieto: dôvera, rešpekt a spoločný...

Každý z nás to pozná. Niečo sa deje, niečo nové prichádza, alebo naopak neprichádza a my cítime jemné napätie. Možno len v podvedomí, možno ako tichý pocit, že nie som úplne voľný, úplne uvoľnený, úplne vo svojom tele. A hoci je to len nepatrné, cítime v sebe napätie. Chceli by sme to odložiť, "vymazať", nadýchnuť sa a byť znova...


Chcete zdieľať?