Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky.

03.09.2018

Pomaly ale isto tu máme koniec úžasného leta. Slnko bolo celkom intenzívne a samozrejme som sa aj ja sťažoval, že strašne pečie. Teraz, keď už nepečie nám slnko chýba opäť. Nášmu telu chýbajú radostné pôžitky. 


Horúca čokoláda, voňavé sviečky, príjemná hudba. Hmm..

Pocit chladu a nedostatok slnka naše telo vníma citlivejšie a o to viacej si pýta intenzívnejšie potešenie. Naše zmysly hľadajú čo by ich potešilo. Zmyselná vôňa, príjemné dotyky, teplo či naplnené chuťové poháriky sladkými dobrotami, nám pomôžu prekonať absenciu slnka. Jednou z možností ako si spríjemniť jesenné dni je aj masáž. 



Masáž ako príjemný pôžitok

Fyzický oddych na masážnom lehátku či mierne podriemkávanie pri relaxačnej hudbe nám rozohrá zmysly, vyplavia sa endorfíny a telo nám zaplaví radosť a spokojnosť. Masáž sa dá nadstaviť presne podľa vašej nálady. Stačí keď poviete svojmu masérovi na akú máte práve chuť. Či už máte chuť na čokoládovú, klasickú relaxačnú alebo horúce lávové kamene. Masér podľa vášho želania môže prispôsobiť pohyby a techniku pre dokonalý oddych. Práve klasická masáž má obrovskú výhodu v tom, že ju môžeme spraviť úplne relaxačne, sviežejšie alebo kombinovane. Takže keď budete opäť na masáži u svojho maséra, povedzte mu, na aký štýl práve máte náladu, či chuť. Spokojnosť s masážou bude o to väčšia a jeseň bude o čosi krajšia.

NAJNOVŠIE ČLÁNKY NA NAŠOM BLOGU

Slová sú mocné. Vedia inšpirovať, liečiť, otvárať dvere porozumenia. No rovnako vedia ponižovať či rozdeľovať. V dobe, keď si každý môže verejne vyjadriť názor, sa čoraz častejšie kladie otázka – kde končí sloboda slova?

Keď je telo v pokoji, ale myseľ beží maratón.

HRV – variabilita srdcovej frekvencie – je jeden z najcitlivejších ukazovateľov nášho vnútorného nastavenia. Často si myslíme, že sa týka len športovcov, tréningu alebo fyzickej kondície. No HRV je predovšetkým zrkadlom nervovej sústavy. A tá reaguje nielen na to, čo robíme, ale aj na to, čo cítime.

V uponáhľanom svete plnom neustálych podnetov si často ani neuvedomujeme, ako veľmi je naša nervová sústava preťažená. Neustála stimulácia zvukmi, obrazmi, informáciami a sociálnym stresom vedie k tomu, že telo a myseľ sa nedokážu dostatočne uvoľniť a regenerovať. Práve preto je dôležité vedome vytvárať priestor na uvoľnenie nervového systému.

Mitochondrie sú malé elektrárne našich buniek. Vďaka nim získavame energiu potrebnú nielen na bežné fungovanie, ale aj na športový výkon. Často sa kladie otázka: kedy sa mitochondrie vlastne tvoria – počas tréningu alebo až po ňom? A ako spoznať, že sme po náročnom tréningu skutočne zregenerovaní?


Chcete zdieľať?